İbrahim Yazıcı Stadyumu Hizmete Açıldı!

| Uncategorized

Bursaspor ile lig şampiyonluğu yaşayan merhum başkanı İbrahim Yazıcı’nın ismini taşıyan stadyumun açılışı gerçekleştirildi.  Merhum başkan İbrahim Yazıcı için stadyumda özel bir anı odası oluşturulurken burada şampiyon başkanın kişisel eşyalarından fotoğraflarına, şampiyonluk sevincinin tüm izlerinden, plaketlerine pek çok parça yer aldı.

Spor ve siyaset camiasının önde gelenlerinin de katıldığı açılış töreninde ise konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Büyük başkan, seni unutmak mümkün mü? Bu 3 milyonluk kent seni unutmuyor. Asla da unutmayacak. Bugün bizim için onur günü. Mutluluk günü. Bursaspor’un adını tarihe altın harflerle yazan, ölümsüz başkan İbrahim Yazıcı’yı andığımız gündür bugün. Ona olan sevgimizi, saygımızı, milletimizi adını yaşatarak gösterdiğimiz gündür bugün” dedi.

Serkan Yazıcı: “En Sevinçli Günü Şampiyonluk Günüydü”

Merhum başkan İbrahim Yazıcı’nın oğlu Serkan Yazıcı ise, “Babamı kaybedişimizin 5’inci yıl dönümündeyiz. Biz 5 yılda her an bir şeyler yapmaya çalıştık. Bu 5 yıl içinde gördüğümüz en önemli şey babamın isminin yüreklere yazılmasıydı. Başkanım burada gerçekten ruhu olan bir stat yarattınız, buradan çıkacak sporcuların bir ruh içinde çıkacağına Bursa’ya Türkiye’ye çok faydalar sağlayacağına inanıyorum. Başkanım vefanın bir semt olmadığını herkese gösterdiniz. Biz babamdan Bursaspor taraftarı değil, her zaman büyük Bursaspor taraftarı denilmesini duyduk. Ailem adına konuşuyorum, bizim en sevinçli günü Bursaspor’un şampiyonluk günüydü” açıklamalarını yaptı.

Daha sonra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından Bursaspor’un 2009-2010 kadrosunda yer alan teknik ekip, oyuncular ve yönetime plaketler takdim edildi. Akabinde ise kurdele töreniyle stadyumun açılışı gerçekleştirildi.

Stadyum 6 Bin Kişi Kapasiteli

Bursaspor’un merhum başkanı İbrahim Yazıcı’nın anısını yaşatacak olan stadyum, her türlü konfora sahip ve gece maçlarının da oynanabileceği modern bir tesis. 16 bin 200 metrekare alanda inşa edilen, 6 bin seyirci kapasiteli stadyum, 4 bloktan oluşuyor. Tesiste 128 yatak kapasiteli modern donanımlı sporcu oteli ve misafirhane bölümü de var. Güneş enerji sistemiyle enerji tüketiminin bir bölümünü de kendi üretimiyle karşılayacak olan stadyumda yalnızca gündüz değil, gece de maç yapılabilecek. 4 yılda tamamlanan ve 40 milyon TL’ye mal edilen Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu, yalnızca futbol değil, pek çok spor dalına da ev sahipliği yapacak. Stadyumda eskrim, engelli eskrim, masa tenisi, bilardo, squash, pilates ve kondisyon salonu, dans ve dart bölümleri de yer alıyor.

One Response to " İbrahim Yazıcı Stadyumu Hizmete Açıldı! "

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

HOŞ GELDİNİZ!

Babam İbrahim Yazıcı'nın ismi unutulmayacak başarılarla anılacak, tarih sayfalarında hep varolacak bir isim. Sevenlerinin cenaze gününde gösterdiği yürekten katılım, o görkemli uğurlama; bize rahmetli Babamın isminin hiç bir zaman silinmeyeceğinin işaretini vermişti. Kendisinin ölmeden önce isteği vardı, 'Bir belgeselini yapın bu işin' demişti. Bu platformda O'nun istediği Tarih Yazıcı belgeselini detaylarıyla bulacak, iş, siyaset ve spor dünyasında unutulmaz başarılara nasıl ulaştığını anlamaya çalışacağız…
Serkan Yazıcı

child sex